Lietuvoje viešėję Pasaulio ekonomikos forumo atstovai pabrėžė, kad šalis turi visas galimybes išsiveržti tarp konkurencingiausių pasaulio valstybių.

Tiesa, tik tuo atveju, jei įgyvendins struktūrines reformas ir imsis inovacijų plėtros. Tai Lietuvai rekomenduojama jau ne pirmą kartą – tokias išvadas buvo pateikę tiek Europos Sąjungos institucijos, tiek Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

Deja, kai pradedama kalbėti apie reformų įgyvendinimą, kyla daug triukšmo net dėl smulkmenų. Norime dalyvauti globaliose ekonominėse lenktynėse ir aplenkti bent jau kaimynines Baltijos šalis, tačiau bėgame apsiavę vyžomis.

Po politizuotų diskusijų Seime savo esmę baigiantis prarasti socialinio modelio projektas dar kartą įrodė racionaliu mąstymu nepaaiškinamą dalies visuomenės nusiteikimą prieš pokyčius. Atrodytų, trauktis nėra kur, nes eilė ekonominių rodiklių ir tarptautinių indeksų rodo, kad gremėzdiški darbo rinką reguliuojantys įstatymai stabdo ekonominį šalies augimą. Tačiau argumentai šiuo atveju neveikia, o tarptautinių organizacijų rekomendacijos išgirstamos tik nedidelės dalies pažangių, plačiau besidominčių žmonių.

Skaitykite visą straipsnį